Camii Dekorasyon ve Restorasyon

Yaşadığımız alanı güzelleştirmek, ferah ve kullanılır hale getirmek ve estetik görünüm elde etmeye çalışmak için yapılan işe dekorasyon nedir. Belli bir yaşam stili oluşturmada dekorasyon ön plana çıkmaktadır. İnsanlar barınma olanağına eriştikleri andan itibaren görselliğe büyük önem vermişlerdir.

Dekorasyonun Önemi Ve Etkisi
İyi bir görüntü herkesin hoşuna gider. Yaşam alanımızın görselliği ne kadar güzel olursa içerisinde o kadar zevkli vakit geçiririz. Güzel ve kalite dekorasyon size hoş vakit geçirme olanağı sağlar. Dekorasyon da kullanılan renkler, yapılar ve tasarımlar insanların üzerinde olumlu dönüş alır. Kişiden kişiye değişiklik gösteren dekorasyon her bireye hayalindeki görüntüyü sağlar ve mutlu yaşamasına olumlu etki eder. Ayrıca dekorasyon size kendinizi elit hissettirir ve yaşam statünüzü artırır. Güzel görünümlü bir mekana her zaman ilgi duyulur.

Dekorasyon da Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
Bu sizin hayal gücünüze bağlıdır. Öncelikle dekorasyon yapılacak mekanla birleşen yapı malzemeleri kullanılır. Bunlar;
•    fayans,
•    seramik,
•    ahşap kaplama,
•    parke,
•    duvar boyası,
•    duvar parkesi,
•    kartonpiyer,
•    duvar süsleri,
•    aydınlatma,
•    şömine gibi malzemelerdir.

Daha sonra iç mekan için ayrıntılar gelir. Bunlar; mobilyalar halılar ve perdelerdir. Özellikle mobilyalar iç dekorasyonda oldukça etkilidir ve bol seçeneğe sahiptir. Bu saydıklarım dışında dekoratif malzemelerde vardır. Bunlar; avizeler, vazolar, tablolar vb.dir.

Restorasyon Nedir ve Neden Restorasyon Yapılır?
Restorasyonun tam olarak bilinen bir tanımı yoktur. Halk dilinde restorasyon bozmadan onarmak olarak bilinir. Restorasyon işini üstlenen sanatçılar kendilerine sanatça tamir yapıyoruz derler. Normal tamir işiyle Restorasyon birbirinden ayrılmaktadır. Restorasyon; bir mimari esere asla zarar vermeden ve eski şeklini bozmadan, bozulmuş kısmını rehabilite etmektedir. Bir bakıma gençleştirmek, güzelleştirmektir. Restorasyon yaparken esere kendinden bir şeyler katmak tan söz edilmemeli ve eserin eski şekline saygı gösterilmelidir. Restorasyon yapıdaki bozulmaları düzelterek eseri yeniden hayat bulmasını sağlamaktır.
Günümüze gelen tarihi yapıları korumak ve kültürümüze sahip çıkmak oldukça önemlidir. Eski sanata saygı göstermek ve onu günümüze taşımaya çalışmak gerekmektedir. Burada devreye dekorasyon girmektedir. Tarihi eserlerin biçimlerini koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak çok önemli ve gerekli görülmelidir.

Cami Dekorasyon Ve Restorasyonu Nedir?
Camiler her zaman ibadete açık ve herkesin ziyaretine uğrayan yapılardır. İnsanları camilere toplayan en önemli unsurlardan biride cami içi dekorasyonudur. Cami dekorasyonu sadece insanları camiye toplamak amaçlı olmamalıdır. Şehirle bütünleşen camilerimiz dekorasyon yapılanması daha ilgi çeker ve güzel bir görüntü oluşturur. Bu sebepler düşünüldüğünde cami dekorasyonunu önemini daha çok anlıyoruz. Cami onarım, cami içi dekorasyonun ve cami dış cephesinin önemi bilindiğinde ortaya mükemmel yapılar çıkmaktadır. Cami iç tezyinatı dışarıdan bakıldığında kolay bir iş gibi gözükebilir fakat aksine titizlik isteyen bir iştir.  

Cami Dekorasyonunda Profesyonel Hizmet Veriyoruz
Bir cami bakımı yaptırırken bile ne kadar titizlikle ince eleyip sık dokuruz. Bu böyleyken cami dekorasyonu ve restorasyonu işini hafife olmak hiç iyi bir düşünce olmayacaktır. Çünkü cami dekorasyonu yapılmadan önce mutlaka çevreye göz gezdirilmeli ve bölgeyken bütünlük oluşturacak bir yapı ortaya çıkarılmalıdır. Burada bizler sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız. Uzman ekibimiz her ayrıntıyı göz önünde bulundurmaktır. Ustalarımız işlerinde profesyonel çalışmakta ve esere zarar vermeden restorasyon ve dekorasyon yapmaktadır. Uzman kadromuz pek çok iş üstlenmiş ve başarıyla işlerini bitirmişlerdir. Yaptığımız hizmet sonunda cami bakımı ile zirveye ulaşmaktayız ve ibadet eden insanların cami içerisinde ferah ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapmalarını sağlamaktayız. Cami dekorasyonu yaparken ibadet edecek insanların düşüncesi bizim için çok önemlidir. İnsanların en ufak rahatsızlık duymaması için titizlikle ve hiçbir ayrıntıyı atlamadan ufak dokunuşlar yaparak cami dekorasyon hizmetini mutlulukla sürdürmekteyiz.
 
Camilerimiz için en üst düzey planlamayı yapmakta ve cami cephe boyama işinden cami içi dekorasyona kadar en ince ayrıntılara kadar inmekteyiz. Bizler gururla hizmet vermekte ve sizlerin hayalleri her geçen gün üstüne bir katarak sektörde ilerlemekteyiz. Bizleri seçtiğiniz takdirde işimizin kalitesinden ulaşılan sonuçtan mutluluk duyacaksanız. Bize ulaşmanız dekorasyon ve restorasyon umutlarınıza en güzel cevabı almak için yeterli olacaktır.