Camii Beton ve Vitray Pencere

Günümüzde yaygın olarak kullanılan çok amaçlı bir sanat tekniğidir. Bir diğer adıyla cam resmidir. Gün ışığıyla bütünleşen bir sanat dalıdır. Diğer sanat dallarından ayıran ayrıntı, kullanılan renklerin gün ışığıyla değişebilmesidir. Pencere üzerine uygulanan vitray tekniği çevrede ki hareketliliğe göre değişim gösterir ve farklılığını bu şekilde yansıtır. Güneşin hareketliliği bir ağacın yaprağının sallanışı vitrayın görünümüne güzellik katmaktadır.  

Vitrayın Kullanım Alanları şöyledir;
•    Fabrikaların yemek salonlarında yada müdür odasında
•    Otellerin giriş kapısında, koridorlarda yada yemek ve eğlence salonlarında
•    Ayrıca bir diğer ve özel kullanım yeri de camilerimizdir.

Vitray Sanatı Nedir?
Camın ışıkla buluşarak anlamlı ışıldaması, renklerin değişim göstererek hoş bir görünüm oluşturmasıdır. Bu sanat asla kısıtlanamaz güzelliğiyle her yerde ve uyum içerisindedir.
Beton pencere ve vitray;
Eski cağlardan bu yana beton her zaman insanların yapı malzemesi olmuştur. Bu sanatta betonun ağırlık ve hacminden yararlanılarak ince camlar kullanılabilmektedir. Beton vitray sadeliğiyle bile dikkat çekici hale getirebilmekte ve göze hitap etmektedir.  
Renkli camlar bir araya gelerek oluşturduğu pencere süslemesi olan vitray pencere ise göz kamaştırır.

Vitray Yapım Aşamaları Nelerdir?
Öncelikle vitrayın hangi ölçülerde yapılacağı belirlenir ve en önemli aşamaya geçilir. Güzel ve göz kamaştıran zevkle seçilmiş bir desen elde edilir. Seçilen desen hem çizim kağıdına hem de kartona çizilir. Çizim yapılırken parçalar numaralandırılır. Kartona çizilen desen kalıbı oluşturur ve tek tek kesilmeye başlanır. Belirlenen renklere göze parçalar üzerine desenler çizilir. Çizim bittikten sonra halk arasında elmas olarak bilinen aparatla camları Belirlediğimiz yerden keseriz. Son olarak vitrayın keskin görüntüsünü sağlamak için son dokunuşlar yapılır.

Vitray Pencere Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
•    Vitray yapmak sabır ister. Sabırla işinizi yapan ustalar bulun
•    Kaliteli ürün sağlamayan hiçbir yerin sözüne inanmayın
•    Kullanılan malzemelerin sağlamlığına mutlaka dikkat edin.
•    Size vaade dilen zamandan ödün vermeyin.
•    Desen seçerken fikrinizin alınmasına izin verin.
•    Görünüm için seçilecek mekanı önceden ayarlayın ve mutlaka aklınızda gitmeden bir fikir olsun.
•    Camileri dolaşın içerisinde bulunan cami beton vitray pencerelerini inceleyin. Bunu yapmak sizi fikir sahibi yapacaktır ve aklınızda desen oluşmasını sağlayacaktır.
•    Tüm bunları yaptığınız takdirde artık istediğiniz vitray pencereyi usta ellere teslim edebilirsiniz.
 
Cami Beton Ve Vitray Pencere
Beton vitray yada betonlu vitray yeni bir teknik olarak karsımıza çıkmaktadır. Betonun gücün den yararlanılarak ince cam kullanımına olanak sağlanmıştır.
Bizler beton ve vitray pencere hizmetinde edindiğimiz bilgiler ile sizlerleyiz. Bir yapının iç ve dış dekorasyonu çok önemlidir. Is böyle olunca yaptıracağımız hiçbir vitray yaban ellere teslim edilmemelidir. Emek gerektiren işleri yaptırmadan önce mutlaka usta isimlerle çalışan yerlere gelmelisiniz. Ustalarımız atölyelerinde rahatça çalışmakta ve sevdikleri isleri yapmaktadırlar. Zaman kısıtlaması olmayan atölye sistemiyle ustalarımız kafalarında oluşturdukları fikri hiçbir stres yaşamadan işlemektedirler. Uzman ekibimiz cami beton ve vitray pencere isinden bir numaradır. Yaptıkları örnekler çok talep görmüştür ve sektörde her zaman takdir edilmiştir. Sabır isteyen bir sanattır. Bu işe gönül vermeyen bu işte başarılı olamaz.
Bizler ekibimizle kaliteli ve sağlam ürünler kullanmaktayız. Yola çıkarken müşteri memnuniyetini en ön planda tutmuştuk ve adımda sizleri Düşünerek hareket etmiştir. Her geçen yıl üstüne bir eklediğimiz işimizde başarıya ulaşmayı başardık. Teslim ettiğimiz ürünler her daim takdir edildi ve hiçbir yüzün mutsuz olmasına sebebiyet vermedik. İşimizi hakkıyla yapmaktan gurur duymaktayız. Bizlere ulaşın ve güvenli kaliteli hizmetimizden yararlanır.