Camii Alüminyum Kaplama

Cami kubbe aleminyum kaplama

Gelişen ve değişen teknoloji ve bilim çağı ile birlikte insanlara verilen ürün ve hizmet ağı da her geçen gün sınırlarını daha da genişletmeye başlamıştır. Yeme, içme, barınma ve benzeri gibi temel ihtiyaçların yanı sıra ibadet de insanların temel ihtiyaçlarına dahil olan bir manevi ihtiyaç olmaktadır. Dolayısıyla da insanlara karşı gerek ibadethanelere yönelik gerekse diğer ibadet alanlarında verilen hizmetler de her geçen gün artmaya ve hızlanmaya devam etmektedir. İnsanların ibadet ettiği ve insanlar için son derece kutsal alanlar olan camiler de insanlara verilen bir hizmet alanı olarak ilk sıralarda yerini almaktadır. Biz firma olarak cami restorasyon alanında bir çok hizmet sunarken kalite standartları doğrultusunda sunmuş olduğumuz restorasyon ve onarım hizmetlerinden birisi de cami alüminyum kaplama hizmeti olmaktadır. Uzman ekibimiz ve eğitimli kadromuz ile sunmuş olduğumuz cami restorasyon hizmetimiz kapsamında bir caminin tüm alanları olmak üzere aynı zamanda kubbe alüminyum kaplama hizmetini de firma olarak sunmaktayız.
 

Camilerde kubbe kaplama da aleminyum neden gerekli?

 

Camiler, insanların ibadet ettikleri ve her gün beş vakit zaman geçirdikleri önemli ve kutsal mekanlardır. Biz cami restorasyon ve yapı firması olarak bu alandaki hizmetimizi siz değerli müşterilerimize en iyi ve en kaliteli bir şekilde sunmaya devam etmekteyiz. Alüminyum madeni yağmur ve kar gibi hava unsurlarına karşı son derece dayanıklı bir maden olmaktadır. Alüminyum ile kaplı alanların yüzeyinden yağmur ve kar suyunun geçme olasılığı imkansız denecek kadar azdır. Dolayısıyla da son derece kutsal ve önemli mekanlar olan camilerde en sık kullandığımız tekniklerinden birisi de çıtalı alüminyum kaplama olmaktadır. Cami restorasyon ve yapı işlemleri sırasında tercih edilen alüminyum madeni, hava olaylarının olumsuzlukları olarak bilinen yağmur ve kar sularını geçirmemektedir. Dolayısıyla da özellikle kış mevsiminde camilerin hem sıcak olması hem de aynı zamanda kar ve yağmur suyundan etkilenmemesi için kullanılabilecek en doğru malzeme alüminyum olmaktadır. Suyu geçirmeyen özelliği sayesinde cami duvarları ya da kubbe ve benzeri gibi cami bölümleri su almayacağından dolayı iklim koşullarına göre daha korunaklı ve güvenli olmaktadır.
•    Su geçirmez
•    Uzun ömürlüdür
•    İklim koşullarından az etkilenir
•    Güvenlidir
•    Her yerden kolayca temin edilebilir
•    Hafiftir bina üzerine çok yük bindirmez
Tüm bu nedenlerden dolayı da camilerin dış cephesinde alüminyum kaplama kullanılmaktadır.

Kubbe aleminyum kaplama renkleri

Aleminyum kaplamada kullandığımız renkler kurşun rengi aleminyum ,turkuaz rengialeminyum ,altın sarısı aleminyum ,bakır rengi aleminyum yesil renk eleminyum ve boyasız yani aleminyumun kendi rengi olarak adlandırabiliriz..

 Kubbe aleminyum kaplama çeşitleri

 Kenetli sistem aleminyum kaplama ve çıtalı aleminyum kaplama 


Güvenli ve Uzman Kadro İle Cami Alüminyum Kaplama
 

 Cami alüminyum kaplama hizmeti de her yapı alanında olduğu özen ve güven isteyen bir hizmet alanı olmaktadır. İnsanlar için son derece kutsal olmakla birlikte aynı zamanda da çok fazla zaman geçirilen mekanlar olan camilerde özellikle kaplama ve yalıtım gibi dış cephe sorunları nedeni ile kış aylarında büyük sıkıntılar ve zorluklar yaşanmaktadır. Biz firma olarak cami yapı hizmetini alanında eğitim almış uzman kişilerden oluşan ekibimiz ile vermekteyiz. Firma olarak kaliteden ödün vermeden vermiş olduğumuz cami kaplama hizmeti kapsamında çalışan tüm personellerimiz yaptıkları işin güvenli ve kaliteli olmasından yana olurken aynı zamanda da işlerini tam teşekküllü bir şekilde memnuniyet ile tamamlamayı hedeflemektedir. Dolayısıyla da bizler firma olarak işimizi hem güvenilir hem de kaliteli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedef alarak emin adımlar ile bu alanda yürümekteyiz. Bir çok farklı metot ve yöntem kullanan uzman ekibimiz aynı zamanda uygun ve elverişli camilerimiz için kenetli alüminyum kaplama yöntemini de kullanmaktadır. Tüm bu seçenekler sayesinde kullandığımız yöntemler, malzemeler ve verdiğimiz hizmetler firmamız tarafından daha seçenekli ve çok yönlü bir hale getirilmektedir. Bu hizmet kapsamında camilere uygulanan dayanıklı kaplama sayesinde camiler hava ve su gibi olumsuz etkenlerden olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir ve zarar görmemektedir. Dışarıda bulunan nemli ya da sulu hava kaplama sayesinde cami içerisine sızamayacağından dolayı caminin iç ya da dış yapısına hava olaylarından dolayı herhangi bir zarar gelmesini engellemektedir.